První výhra aneb cesta začala na jedničku

15. září 2013 v 20:52,  FanBlog,  SpartaCorps

Je to tady, nový ročník extraligy začal. Po letní proměně kádru a přípravném turnaji ET to konečně přišlo. První soupeř přijel z Hradce Králové, kam se klub přestěhoval z Budějovic. Příprava je taky příležitost pro fandění, ale liga je liga. Proto jsem se nemohl dočkat, až nová sezona konečně začne.

První třetina začala slavnostním buly, které hodil pan Holeček, patron nové sezony. Kluci bojovali, ze začátku to moc nešlo, šance se neujímaly. Prvního gólu se ale nadšeně fandící kotel a spolupracující tribuny nakonec dočkaly - trefil se obránce Jan Švrček. Bohužel bylo za 32 vteřin srovnáno, ale to byla jediná kaňka zápasu.

Druhá část už byla v naší režii, padaly už naše góly, z přesilovky se trefil Karel Kubát. Poté Dominik Pacovský, následně to přišlo! Svůj zásah číslo 254 v dresu Sparty, a vyrovnání rekordu Jirky Zelenky, vstřelil Petr TON. Moc mu gratuluji a přeji mu, aby mu to padalo i dál.

Poslední část přinesla nejen mexickou vlnu, ale hlavně úspěšnou střelu kapitána Tomáše Rolinka, takže zápas skončil výrazním vítězstvím 5:1. Bylo to bojovné, agresivní a s nasazením. Takhle kluci hrajte! Jako dnes od druhé třetiny, celou sezonu. Opravdu letos cítím, že by to mohlo vyjít, že ta cesta za snem bude dlouhá, že titul bude náš, že budeme mistři.

Support na jedničku, kotel šlapal, byl tam hukot a bylo nás tam hodně - líbilo se mi to. Spolupráce s tribunami také docela na jedničku. Jen doufám, že to takhle bude pokračovat i dále, že se tam budeme scházet ve velkém počtu. Můj obdiv má Zdenda, který „odeřval“ celý zápas, velký palec nahoru.

Jen takové rýpnutí – kdo vymyslel pravidlo, že se bude doma hrát ve světlých dresech, to nemá v pořádku, protože v našem případě - co komu na ledě soupeře řeknou naše rudé dresy, fakt netuším.

Dnes se zápas podařil, ale dalších 51 je před námi, tak Sparta jedéém!!