První dvě semifinále proti Kometě Brno za mnoho z hlediska supportu nestála. Přinášíme proto pět bodů, které je třeba zlepšit:
1. Pořádně kotel zaplnit - především na 2. domácí zápas semifinále byl kotel poloprázdný. Proč? Co chtějí fanoušci více, než vyhecovanou sérii v semifinále, které hrajeme po mnoha letech? Na 5. semifinále je třeba, aby byl kotel našlapaný.
2. Kotel slouží k fandění - pokud jste přišli pouze koukat na hokej, kotel není místo pro vás a očekávejte, že vám to bude megafonistou "slušně" připomenuto. Především sektor bez bubnů se často do fandění vůbec nezapojuje (pokud chcete přesunout megafon blíže k vám, abyste slyšeli, jaký pokřik se jede, napište do komentářů).
3. Fandí se naplno, ne pod vousy - především od megafonu je často vidět jeden nešvar, lidé se zapojují do pokřiků, ale jen na 20 procent. Přitom vetšina lidí v kotli sparťanský repertoár zná, ale mumlá si ho jen potichu a tleská si někde v oblasti mezinoží. Je semifinále, ne základní část. Skandujte naplno - vykřičte se, tleskejte naplno a ať to je vidět - snáze se zapojí další.
4. Spolupracujte s megafonistou - když más megafonista vyzve, abyste zvedli ruce, chytli se za ramena či dělali jiná alotria, neříká vám to, protože vás chce buzerovat a otravovat, ale protože chce, aby se kotel důstojně prezentoval a aby se na něj mohl nabalit i zbytek stadionu. Zapojujte se proto do všech chorálů naplno.
5. 2x a dost rozhodně ne! - Spousta fanoušků zakřičí pokřiky dvakrát a pak přestane, či jen dojíždí potichu. Chorály se mají zpívat déle než 20 sekund. Ale tuto skutečnost si stále mnoho fanoušků neuvědomuje.
Většina z vás obdivuje atmosféru v zahraničí, ale ta vyžaduje jednu drobnost, aby každý začal u sebe a fandil naplno. Proto vás vyzýváme: kdy jindy, než teď, se do toho pojďme obout. Ať máme zase atmosféru jako před lety.
Za megafon: Czechmate, Kuba, Zdenda, Šašek, Hanz
Foto: Kasnarka